Okulary rowerowe – jak wybrać?

image

Okulary rowerowe to bardzo ważny dodatek dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Zastanawiasz się jakie okulary wybrać na rower? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.
Okulary rowerowe – dlaczego są tak ważne?

Okulary rowerowe to praktyczne akcesoria, które sprawią, że Twoja ulubiona dyscyplina sportowa będzie jeszcze bardziej przyjemna. Okulary kolarskie to inaczej sportowe okulary przeciwsłoneczne. Ich cechą charakterystyczną jest opływowy kształt. Pozwala na stworzenie szczelnej bariery wokół wrażliwej strefy oka.

Okulary przeciwsłoneczne rowerowe

Okulary rowerowe przeciwsłoneczne to udoskonalona wersja okularów chroniących przed słońcem. Dynamika tej formy sportu wymaga szczególnych środków ostrożności. Jazda na rowerze na świeżym powietrzu łączy się nieodzownie z koniecznością pogodzenia z warunkami pogodowymi. Dlatego ochrona przed działaniem promieni UV jest niezwykle istotna. Dowiedz się, jak sprawdzić filtry UV w okularach.

Okulary rowerowe chroniące przed słońcem to przede wszystkim bezpieczeństwo dla wzroku. Warto nosić okulary z filtrem, by zredukować ryzyko uszkodzenia wzroku. Drugą ważną kwestią jest komfort, który zapewniają okulary na rower. Rażące promienie słońca powodują łzawienie oczu i konieczność ich mrużenia. To może wywoływać dekoncentrację i zwyczajnie irytować.

Okulary przeciwsłoneczne rowerowe

Okulary na rower szosowy poprawiają jakość widzenia. Dodatkowo specjalny kształt okularów tworzy barierę dla zanieczyszczeń z powietrza. Każdy, kto choć raz spróbował jazdy bez okularów, wie co to znaczy muszka lub paproch w oku podczas jazdy. Podrażnienie, ból w oku i chwilowe oślepnięcie to sytuacje, które są niebezpieczne i dyskomfortowe.

Okulary rowerowe korekcyjne

Okulary rowerowe korekcyjne to najlepsze rozwiązanie dla osób, które na co dzień potrzebują korekcji wad wzroku. Jeśli z różnych względów nie chcesz korzystać z soczewek kontaktowych, okulary rowerowe korekcyjne zapewnią Ci bezpieczeństwo i wygodę.

Czym różnią się korekcyjne okulary rowerowe od zwyczajnych? Przede wszystkim wyprofilowaniem. Mają delikatnie opływowy kształt. Są też wyposażone w specjalnie opracowane detale. W części nosowej znajdują się elementy zapobiegające przesuwaniu czy ślizganiu się oprawek na skórze. Także zauszniki posiadają elementy o funkcji antypoślizgowej. Dzięki temu korekcyjne okulary kolarskie stabilnie trzymają się na głowie. Zobacz także dlaczego warto nosić sportowe okulary korekcyjne.

Okulary na rower – jakie wybrać?

Okulary na rower to dość szeroka oferta sklepów optycznych. Obecnie są na rynku producenci, którzy specjalizują się w projektowaniu modeli o przeznaczeniu sportowym. Okulary na rower damskie oraz męskie posiadają bardzo ważną cechę – ich konstrukcja jest trwalsza. Z racji oczywistej dynamiki różnych dyscyplin sportowych, istnieje duże ryzyko uszkodzeń. Dlatego dobre okulary na rower posiadają wzmocnienia.

Okulary rowerowe

Komponenty użyte do ich produkcji zapewniają większą elastyczność i odporność na zarysowania. Dobre okulary rowerowe znajdziesz z pewnością w ofercie Oakley. Wśród okularów kolarskich, a także świetnie nadających się do wielu innych dyscyplin, możesz wybrać Oakley Crosslink MNP z czerwonymi zausznikami.

Modele lekkie i bardzo wygodne możesz także znaleźć z dodatkowymi wymiennymi detalami, takie jak Oakley Crosslink MNP z wymiennymi noskami. Dzięki nim możesz dostosować swoje okulary korekcyjne rowerowe idealnie do kształtów twarzy i indywidualnych predyspozycji.

Niezwykle atrakcyjne modele okularów rowerowych ma w swej ofercie producent Solano. Udogodnieniem modelu przeciwsłonecznych okularów sportowych 60012H jest specjalna powłoka zapobiegająca parowaniu szkieł okularowych. Możliwość regulacji nosków pozwoli Ci dopasować okulary idealnie.

Okulary rowerowe korekcyjne i przeciwsłoneczne

Okulary na rower polaryzacyjne

Okulary na rower polaryzacyjne to doskonały wybór dla miłośników długich tras. Okulary na rower szosowy wyposażone w polaryzację to propozycja na najbardziej wymagających użytkowników. Specjalna powłoka przeciwsłonecznych okularów rowerowych zwiększa kontrast obrazu. Dzięki temu nawet w pełnym słońcu będziesz mieć idealną widoczność.

Okulary polaryzacyjne na rower docenią amatorzy jazdy w zróżnicowanym terenie. W takich warunkach rowerzysta często doświadcza „migotania” promieni słonecznych przez drzewa lub na trasach górskich, gdzie pokonuje się duże przewyższenia i zjazdy. Okulary rowerowe polaryzacyjne dodadzą Ci pewności siebie z poprawią Twoje sportowe osiągnięcia. Sprawdź więcej informacji o tym, co to jest polaryzacja w okularach.

Okulary rowerowe polaryzacyjne

Jeśli szukasz okularów kolarskich z polaryzacją – zwróć uwagę na Solano 20087C. Posiadają specjalny system wentylacji poprawiający komfort podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Przeciwsłoneczne okulary na rower szosowy ma swej kolekcji także Polaroid. Nowoczesny design i modny wygląd zapewnią Ci okulary przeciwsłoneczne Polaroid PLD7413 33W.