Okulary z nakładkami 2w1 - co to? Czy warto?

image

Czy zdarza się Tobie, że gdy w słoneczne dni zmieniasz okulary korekcyjne na przeciwsłoneczne to doświadczasz pogorszenia się wzroku z powodu braku korekcji? Jeśli tak, to okulary z nakładkami 2w1 mogą okazać się dla Ciebie trafnym rozwiązaniem. Innowacyjne modele 2w1 eliminują potrzebę noszenia przy sobie dwóch oddzielnych par, co przydaje się zwłaszcza za kierownicą. Dowiedz się więcej o tym, czym charakteryzują się te okulary i czy warto je kupić? 

Okulary z nakładkami przeciwsłonecznymi 

Okulary korekcyjne służą do korygowania wad refrakcji, czyli po prostu wad wzroku. Stosuje się je w korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu. Okulary są bardzo proste w użyciu - wystarczy założyć je na nos - w przeciwieństwie do soczewek kontaktowych. Kontakty nakłada się bezpośrednio na gałkę oczną. W przypadku okularów, spełniają one swoją funkcję przy minimalnym zaangażowaniu z Twojej strony. Pewnie nie raz zdarzyło się Tobie, że w dzień pełen słońca musiałeś zmienić swoje standardowe okulary na okulary do słońca. Jeśli nie masz okularów przeciwsłonecznych z korekcją, to bez niej możesz widzieć zwyczajnie słabiej. Jednakże, z pomocą mogą przyjść okulary z nakładkami 2w1. 

Czym są okulary z nakładkami 2w1? 

Okulary 2w1 to okulary korekcyjne, które posiadają nakładkę przeciwsłoneczną. Nakładki nie nosisz ciągle - w domu czy w pochmurne dni możesz używać okularów jak normalnych okularów korekcyjnych. Jednak, gdy przychodzi słońce i potrzeba Tobie ochrony przed promieniami UV, sięgasz po nakładkę, która zazwyczaj magnetycznie dopasowuje się do okularów - i gotowe! Ze zwykłych okularów powstały okulary na słońce. Niektóre modele tego rodzaju okularów posiadają również filtr polaryzacyjny.

Zalety okularów 2w1 

Okulary z nakładkami mają bardzo wiele zalet. Należą do nich: 

- Oszczędność. 

Nie musisz kupować dwóch par okularów - wystarczy jedna. Dzięki tej inwestycji możesz wiele zaoszczędzić. Sprawdź, ile kosztują okulary.

- Wygoda. 

Okulary 2w1 gwarantują wygodę i poręczność. Dzięki nakładce, jedna para okularów spełnia dwie funkcje, tym samym zapewniając kompleksową ochronę i korekcję wzroku. 

- Klarowność widzenia. 

Korekcja wzroku połączona z ochroną przed promieniowaniem UV pozwala na dobrą jakość widzenia w słoneczne dni. Obraz nie rozmazuje się, a Ty możesz cieszyć się przejrzystym widzeniem. 

Dodatkowe funkcje

Co ciekawe, okulary 2w1 nie muszą dotyczyć tylko korekcji i ochrony przed słońcem. Wiele modeli można wyposażyć o różne dodatkowe funkcje, takie jak wymienna nakładka z filtrem światła niebieskiego. 

Okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne. Okulary 2w1.

Jak używać okularów z nakładkami? 

Aby okulary korekcyjne stały się również okularami przeciwsłonecznymi, to choć mogłoby się tak wydawać, nie potrzeba do tego żadnej magii! To bardzo proste - wystarczy jeden ruch. Mechanizm działania nakładki jest bardzo prosty: działa na magnes clip-on. Przykładasz nakładkę, ona “łapie się” okularów i już! Okulary i nakładka tworzą całość. Bardzo podobnie wygląda ściąganie okularów, wystarczy je “odczepić”. Dzięki temu, czynność wykonywana jest szybko i sprawnie. 

Czy warto wybrać ten typ okularów?

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na ten typ okularów zazwyczaj bardzo je chwalą. Jeśli zależy Tobie, aby połączyć dwie funkcje okularów oraz by były one praktyczne i funkcjonalne, ten rodzaj może być właśnie dla Ciebie. Świetnie sprawdzą się dla kierowców - zarówno zawodowych jak i zwykłych. Oślepiające światło nie będzie Ci straszne! Często zdarza się, że blask słońca oślepia tylko chwilowo lub okulary przeciwsłoneczne są “zbyt ciemne”, np. w trakcie kilkuminutowej jazdy w tunelu. Wtedy nakładki sprawdzają się najlepiej - wystarczy jeden szybki ruch.  

Gdzie kupić okulary 2w1? 

Okulary z nakładką przeciwsłoneczną znajdziesz u optyków stacjonarnych. Warto jednak przejrzeć oferty online u sprawdzonych sprzedawców, takich jak wOkularach.pl. Dlaczego? W sklepach internetowych znajdziesz bogatszy asortyment produktów w niższych cenach. wOkularach.pl oferuje szeroką ofertę różnych modeli, wzorów i kolorów okularów z nakładkami, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. 

Dlaczego ważne jest stosowanie okularów przeciwsłonecznych?

Promieniowanie ultrafioletowe może być bardzo szkodliwe dla naszych oczu. Ochrona wzroku przed słońcem jest bardzo ważna: w przeciwnym wypadku promienie mogą spowodować uszkodzenia siatkówki, w tym rozwój zaćmy. Zaćma to choroba, która powoduje zmętnienie soczewki oka. Co jeszcze mogą powodować promienie UV? 

- Narazić na rozwój zwyrodnienia plamki żółtej.
- Uszkodzić rogówkę. 

Ochrona oczu jest bardzo ważna. Należy dbać o wzrok, ponieważ to jeden z najważniejszych zmysłów.

Moda i wygoda

Jak już wspomnieliśmy, okulary 2w1 możesz znaleźć w wielu różnych wariantach. Dzięki temu możesz wybrać produkt dopasowany do Twojego gustu i indywidualnych preferencji. Tylko od Ciebie zależy, jakie okulary wybierzesz i jak skomponujesz stylizacje, ale pamiętaj: okulary, zarówno korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne, mogą dodać Twojemu outfitowi charakteru, ale i klasy i elegancji! Jeśli jesteś ciekaw, jakie są najpopularniejsze marki okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych, sprawdzisz to w innym naszym artykule!

 

 

 

1.https://www.wokularach.pl/blog/okulary-korekcyjne-z-nakladka-przeciwsloneczna