Ile kosztują okulary?

image

Zastanawiasz się ile kosztują okulary? Na ich cenę składa się wiele czynników, o których warto wiedzieć. W dużej mierze to od Ciebie zależy ile wydasz na zakup okularów. Dowiedz się już dziś jakie są ceny oprawek i soczewek okularowych oraz gdzie najlepiej kupić okulary, by zaoszczędzić pieniądze.

Od czego zależy cena okularów?

Cena okularów uzależniona jest od oprawek jakie wybierzesz oraz od jakości i typu soczewek okularowych. Warto pamiętać, że okulary służą do korekcji i ochrony naszego wzroku. Dlatego nie należy oszczędzać chociażby na szkłach. Wybierając najtańsze oprawki i szkła narażasz się na codzienny dyskomfort. Przede wszystkim pozbawiasz się najwyższej jakości widzenia oraz na kolejne koszty, gdy oprawki szybko się zużyją.

Oprawki do okularów

Cena oprawek okularowych zależy od Twojego wyboru. Możesz wybrać oprawki mniej znanej marki, które będą tańsze lub markowe oprawki, które mają wyższą cenę. Przy wyborze opraw okularowych należy wziąć również pod uwagę ich jakość. W końcu jest to rzecz, której używasz każdego dnia. Na cenę mają również wpływ obecne trendy – jeśli oprawki pochodzą z najnowszej kolekcji producenta lub odpowiadają na trendy w modzie to będą one trochę droższe.

co składa się na cenę okularów?

Szkła do okularów

Ceny soczewek okularowych są uzależnione od rodzaju wady wzroku, jakości oraz producenta. Jeśli zależy Ci na tym, by np. szkła były lekkie i cienkie to ich cena będzie większa ponieważ indeks soczewki będzie wyższy (im wyższy indeks tym wyższa cena). Również jakość soczewek może być lepsza oraz gorsza, zależy to od materiału z jakiego zostały wykonane i zastosowanych powłok. Pamiętaj, że to właśnie od szkieł zależy odpowiednia korekcja Twojej wady wzroku. Dlatego czasem lepiej postawić na tańsze oprawki, ale lepsze szkła.

Powłoki w soczewkach okularowych

Inwestując w droższe szkła z nowoczesnymi powłokami takimi jak, np. antyrefleks, czy powłoka BLUE zapewniasz sobie lepsze widzenie. Zwróć również uwagę na to, czy szkła mają powłokę hydrofobową, oleofobową lub odporną na zarysowania. Ich obecność przyczynia się chociażby do łatwiejszego utrzymania szkieł w czystości.

Rodzaje i ceny okularów

Ceny okularów zależą również od rodzaju korekcji jaka została zastosowana w okularach. Inną cenę będą miały zwykłe korekcyjne okulary do korygowania dalekowzroczności, a inną nowoczesne okulary progresywne dla osób ze starczowzrocznością. Bierze się to z różnych potrzeb naszego wzroku oraz z naszego stylu życia. 

od czego zależy cena okularów?

Okulary korekcyjne cena

Cena okularów korekcyjnych to koszt oprawek plus koszt szkieł. Jeśli nie zależy Ci na markowych oprawkach i wybierzesz podstawowe szkła to całkowity koszt okularów nie będzie wysoki. W sklepach internetowych takie pełne okulary możesz kupić już za ok 100/150 złotych. Jednak pamiętaj, by wybrać lepsze szkła z powłokami dla własnego komfortu widzenia. Wtedy cena lekko wzrośnie, jednak nie będą to wielkie sumy.

Okulary progresywne cena

Okulary progresywne są uznawane za bardzo drogie - jest to błędne przekonanie! Takie nowoczesne okulary wcale nie muszą być kosmicznie drogie. Możesz wybrać oprawkę w średniej cenie (z wytrzymałego materiału) oraz dodać do tego dobrej jakości szkła. Ceny szkieł progresywnych zależą przede wszystkim od szerokości pola widzenia i jego stabilności. Podstawowe szkła progresywne to koszt około 400 złotych. Natomiast te o szerszym polu widzenia (bardziej komfortowe w codziennym życiu) to kosz zaczynający się od 800 złotych. W zależności od tego co wybierzesz koszt okularów progresywnych może zamknąć się już w tysiącu złotych. Miej na uwadze, że to naprawdę niska cena za ogromny komfort jaki dają okulary progresywne. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o okularach progresywnych.

okulary przeciwsłoneczne korekcyjne cena

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne cena

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją to bardzo wygodna opcja dla kierowców zawodowych lub osób, które lubią rozwiązania 2w1. Dzięki nim w słoneczne dni nie musisz rezygnować z okularów korekcyjnych na rzecz okularów przeciwsłonecznych. Tego typu okulary możesz uzyskać na dwa sposoby:

  • Musisz dodać do siebie cenę okularów przeciwsłonecznych, następnie cenę szkieł korekcyjnych oraz cenę barwienia soczewki (ok. 150 złotych).
  • Wybierasz oprawki i do ich ceny dodajesz cenę szkieł korekcyjnych oraz cenę powłoki barwionej

Jak oszczędzić na zakupie okularów?

Jeśli chcesz mieć okulary dobrej jakości, a przy tym nie wydać majątku to weź pod uwagę kilka sprytnych sposobów na oszczędność. Przede wszystkim skorzystaj z przywileju, który jest wszechobecny w tych czasach, czyli z Internetu. Kupuj w sklepach internetowych, w których znajdziesz o wiele atrakcyjniejszą ofertę niż w optyku stacjonarnym. Po za tym specjalistyczne sklepy online oferują korzystne rabaty i promocje. Dzięki nim możesz trafić świetną okazję na zakup okularów! W upolowaniu najlepszej promocji pomoże Ci obserwowanie Social Mediów danego sklepu, gdzie w pierwszej kolejności pojawia się informacja o rabatach.

 

Sprawdź, jakie są najpopularniejsze marki okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.