Najpopularniejsze produkty do czyszczenia okularów - top 5

image

Czyste i klarowne widzenie to kluczowa sprawa dla każdego posiadacza okularów. Aby utrzymać swoje szkła w doskonałym stanie, niezbędne jest regularne czyszczenie ich odpowiednimi produktami. W tym artykule poznasz pięć najpopularniejszych produktów do czyszczenia okularów, które pomogą Ci utrzymać swoje soczewki w nieskazitelnej czystości. Sprawdź!

Dlaczego warto sięgać po sprawdzone produkty?

Gdy poszukujesz najlepszych produktów do czyszczenia okularów, warto sięgać po te sprawdzone i polecane. 

- Zapewniają one zazwyczaj wysoką skuteczność działania, a przy tym są bezpieczne dla szkieł okularowych. 

- Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych środków przeznaczonych do tego celu, możesz uniknąć ryzyka uszkodzenia powierzchni okularów. Sprawdzone produkty cechuje również to, że w łatwy sposób pozbywają się różnych zabrudzeń, tłustych plam oraz osadów z dymu czy potu. Przekłada się to na przejrzystość i dobrą jakość widzenia, jak również na komfort noszenia okularów. 

- Wybierając renomowane preparaty i produkty do czyszczenia szkieł okularowych, inwestujesz w bezpieczeństwo swoich oczu i w klarowne widzenie na co dzień.

Najbardziej popularne produkty 

1. Płyn do czyszczenia soczewek okularowych Hayne Mist Anti-Fog

Ten innowacyjny płyn do czyszczenia szkieł okularowych świetnie sprawdzi się dla tych osób, którym często dokuczają i przeszkadzają zaparowane okulary. Nadaje się do wszystkich typów soczewek - plastikowych, szklanych czy poliwęglanowych, jak również do powłok antyrefleksyjnych. Płyn tworzy na okularach specjalną powłokę, która zabezpiecza szkła przed zabrudzeniami. Warto po niego sięgnąć, gdy używasz gogli narciarskich lub okularów pływackich, ale nie wyklucza to zwykłych okularów: płyn dobrze działa również na szkła okularów korekcyjnych. 

2. Miękkie chusteczki nawilżane do okularów Leader

Chusteczki nawilżane to bardzo poręczny i wygodny produkt do czyszczenia okularów. Pojedyncze saszetki są niewielkie i cienkie, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca. Z powodzeniem można wrzucić je do torebki lub włożyć do kieszeni. Każda saszetka zawiera nawilżaną, specjalistyczną chusteczkę, która dokładnie wyczyści szkła okularowe, skutecznie pozbywając się zabrudzeń i nie pozostawiając smug. 

3. Ściereczka do czyszczenia okularów

Za pomocą miękkiej ściereczki do czyszczenia okularów usuniesz lekkie zabrudzenia, ale również wypolerujesz szkła. Takie ściereczki wykonywane są z mikrofibry, czyli materiału który jest mieszanką niezwykle cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych, a czasami zawiera w sobie bawełnę. Taka budowa materiału gwarantuje okularom bezpieczeństwo i nie stwarza ryzyka zarysowań, w przeciwieństwie do np. zwykłych chusteczek higienicznych. 

4. Pasta Hilarex Extra Strong Anti-Fog

Pasta Hilarex Extra Strong Anti-Fog czyści okulary z zabrudzeń, kurzu i osadów, nie pozostawiając przy tym smug. Dodatkowo, długotrwale zapobiega zaparowaniom. Jest przeznaczona do wszystkich typów szkieł okularowych z antyrefleksem. Jedna tubka tej pasty wystarcza na około 125 aplikacji, co czyni ją wyjątkowo wydajną. Świetnie nadaje się do codziennego czyszczenia szkieł. 

5. Płyn do czyszczenia okularów HAYNE

Ten delikatny płyn do czyszczenia okularów czyści, pielęgnuje i chroni przed zabrudzeniami i kurzem. W swoim składzie nie zawiera alkoholu, może być bezpiecznie stosowany przez alergików i osoby wrażliwe. Przeznaczony jest do wszystkich rodzajów powłok. Produkt ten dostępny jest w formie sprayu, dzięki czemu jest wygodny w użytkowaniu - wystarczy spryskać nim okulary z dwóch stron i przetrzeć szkła specjalną, suchą ściereczką. 

Czyszczenie okularów płynem.

Czy okulary można czyścić samą wodą? 

Okulary można czyścić również zwykłą wodą z kranu. W tym celu należy włożyć je pod letnią lub ciepłą bieżącą wodę, a następnie przetrzeć szkła wyżej wspomnianą ściereczką z mikrofibry. Dzięki niej na soczewkach nie pozostają zacieki ani smugi. Czyszczenie okularów zwykłą wodą to ekonomiczne rozwiązanie, lecz nie zastąpi profesjonalnych produktów - woda nie zapobiega parowaniu i zdarza się, że może nie poradzić sobie z wszystkimi zabrudzeniami. W trakcie mycia możesz mechanicznie przecierać szkła palcami, ale należy zachować przy tym szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić okularów. 

Gdzie kupić produkty do czyszczenia okularów?

Produkty do czyszczenia okularów raczej bez problemu kupisz u optyka stacjonarnego, jak również w drogeriach. Jeśli zależy Tobie na szerszym wyborze i profesjonalnych produktach, warto sprawdzić oferty sklepów internetowych. Zakupy online zapewniają bardziej zróżnicowany wybór asortymentu. Prawie wszystkie wymienione powyżej produkty znajdziesz w sklepie wOkularach.pl. Warto zaznaczyć, że sprzedawcy internetowi często oferują różne ciekawe, dodatkowe akcesoria do okularów, takie jak ozdobne łańcuszki czy etui - a wszystko w korzystnych cenach. Koszty zakupów online niejednokrotnie bywają niższe od kosztów w sklepach stacjonarnych, a warto wiedzieć, że jakość produktów jest taka sama.