Soczewki progresywne - czyli jakie?

image

Soczewki progresywne są mniej popularne wśród soczewek, jednak wciąż bardzo ważne dla pewnej grupy osób. Dowiedz się już teraz czym są soczewki progresywne, jak je dobrać i jakie są opinie na ich temat.

Czym są szkła progresywne?

Soczewki progresywne korygują wadę wzroku jaką jest starczowzroczność (presbiopia). Ta wada wzroku dotyka zazwyczaj ludzi po czterdziestym roku życia. Wtedy też przyspiesza proces starzenia się oczu. Wzrok potocznie mówiąc zaczyna się „psuć”, co stanowi główną przyczynę wystąpienia presbiopii. Dlatego większość ludzi ze starczowzrocznością ma problem, np. z czytaniem. Dzieje się tak ponieważ widziany obraz rozmazuje się gdy próbujemy zobaczyć coś z małej odległości. Można to zaobserwować, gdy, np. oddalamy gazetę od siebie, by lepiej widzieć tekst. Szkła progresywne mają za zadanie wyeliminować ten problem tak, aby osoby z presbiopią widziały dobrze z bliska i z daleka.

Jak dobrać soczewki progresywne?

W celu dobrania odpowiednich soczewek powinieneś udać się do specjalisty – optometrysty. Podczas wizyty dowiesz się wszystkiego na temat swojej wady wzroku oraz sposobu jej korekcji przez soczewki. Zostaniesz nauczony jak poprawnie zakładać i ściągać soczewki, a także jak je pielęgnować. Sprawdź, jak założyć soczewki kontaktowe. Ważne jest, by przejść proces dobierania soczewek ze specjalistą. Nie zaleca się dobierania soczewek „na własną rękę” ponieważ bardzo trudno jest dobrać soczewki progresywne. Może zdarzyć się tak, że do gabinetu optometrysty będziesz musiał udać się kilka razy. Jednak warto to robić, by dobrać idealne soczewki pod swoje oczy.

Soczewki progresywne - rodzaje

Szkła progresywne najczęściej spotkasz pod nazwą „multifocal” lub „for Presbiopia”. Właśnie tych dopisków szukaj na opakowaniach soczewek. Do wyboru masz soczewki jednodniowe, miesięczne lub całodobowe. To jakie zaleci Ci specjalista zależy od Twoich predyspozycji do noszenia soczewek i stanu Twoich oczu.

Soczewki jednodniowe progresywne

Soczewki jednodniowe są obecnie produkowane z nowoczesnych materiałów, które świetnie zatrzymują wodę. Dzięki temu Twoje oczy pozostaną nawilżone przez cały dzień. Soczewki jednodniowe to świetna opcja dla osób, które nie chcą tracić czasu na pielęgnacje soczewek.

soczewki progresywne

Soczewki miesięczne progresywne

Soczewki miesięczne wymagają codziennej pielęgnacji. Jednak nie jest to pracochłonne zajęcie. Wystarczy, że po ściągnięciu soczewek umyjesz je i umieścisz w pojemniku z płynem. Dzięki temu, że soczewki są wielorazowego użytku są tańszą opcja niż soczewki jednodniowe.

Soczewki całodobowe progresywne

Soczewki całodobowe to idealna opcja dla osób, które nie chcą poświęcać czasu na pielęgnacje, ale też nie chcą ściągać soczewek codziennie. Możesz nosić te soczewki przez trzydzieści dni i nocy bez ściągania.

Soczewki progresywne – opinie

Soczewki progresywne opinie mają w większości bardzo dobre. Dzieje się tak dlatego, że soczewki same w sobie są wygodną forma korekcji wzroku. Jest to wyjątkowo komfortowa opcja dla osób powyżej 40 roku życia. Dzięki soczewkom nie potrzebujesz już dwóch par okularów (do bliży i do dali), ani kosztownych okularów progresywnych. Wystarczy Ci jedna para dobrze dobranych soczewek. Co więcej soczewki progresywne są tworzone z myślą o potrzebach starszej grupy użytkowników. Przez to soczewki są bardzo dobrze uwodnione i posiadają wysoki poziom przepuszczalności tlenu. Dzięki temu soczewki są praktycznie niewyczuwalne na oku i dbają o jego zdrowie.

Gdzie kupić szkła progresywne?

Soczewki progresywne możesz kupić u optyka, w drogerii lub w sklepie internetowym. Należy jednak pamiętać, że nie każdy optyk i drogeria oferuje sprzedaż soczewek. Najlepszą opcją w tej sytuacji jest sklep internetowy. Kupując przez Internet zyskujesz bogaty wybór soczewek i korzystne ceny. Co więcej często możesz skorzystać z promocji lub zestawów soczewek. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Po za tym kupując soczewki progresywne przez Internet nie musisz nawet wychodzić z domu!