Jak wybrać pierwsze soczewki?

image

Dotąd nosiłeś okulary korekcyjne, które pozwalały Ci korygować Twoją wadę wzroku? Chcesz zyskać większą swobodę i zacząć nosić najlepsze soczewki? Zatem już teraz koniecznie zwróć uwagę na to, jak wybrać soczewki oraz czym się kierować, aby noszenie ich było naprawdę komfortowe.

Soczewki kontaktowe – jak dobrać?

Dobieranie pierwszych soczewek nie jest takie proste. Tym bardziej że ich wybór jest obecnie naprawdę ogromny. Dlatego też zdecydowaliśmy się wyróżnić kilka najważniejszych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, aby dowiedzieć się, jak samemu dobrać soczewki kontaktowe. Oto kilka aspektów, którymi warto kierować się w trakcie kupowania szkieł kontaktowych.

Krzywizna soczewki

Zwróć uwagę na kwestie związane z parametrami soczewki. Krzywizna odgrywa bardzo duże znacznie i wpływa zarówno na naszą jakość widzenia podczas używania szkieł kontaktowych, jak i na sam komfort podczas ich noszenia.

Nie wiesz, czym jest krzywizna soczewki? Jak dobrać modele dopasowane do specyfiki Twoich oczu? Nie eksperymentuj, bo możesz w ten sposób narazić swoje oczy na przykre konsekwencje, a nawet pogłębić wadę wzroku. Dlatego udaj się do okulisty lub optometrysty, który wykona odpowiednie badania, aby określić, ile powinna wynosić krzywizna soczewek. Alternatywą jest kalkulator oczu, choć nie jest on tak samo skuteczny, jak sprzęt specjalisty.

Dobór soczewek a ich materiał

Kolejnym aspektem jest materiał, z którego wykonane są soczewki. Wielu początkujących nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie duże ma to znaczenie. Gdy nie wiesz, jak dobrać soczewki, koniecznie postaw na modele wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje oczy będą oddychały, a noszenie ich przez cały dzień będzie nadal komfortowe.
Ile kosztują soczewki?

Nie da się ukryć, że soczewki to pewien wydatek. Musisz liczyć się z tym, że będą one droższe niż okulary. Dlatego pytając, ile kosztują soczewki, musisz uściślić, jaki rodzaj wybierasz, ile sztuk, czy potrzebujesz modele sferyczne, asferyczne, a może toryczne. Wszystko to ma wpływ na cenę, jaką musisz zapłacić za soczewki.

Gdzie kupić soczewki?

Duże znaczenie odgrywa także miejsce, gdzie zamierzasz kupować swoje soczewki. Jak wybrać wysokiej jakości modele, gdy robisz zakupy na bazarze, w sklepie wielobranżowym czy na aukcji internetowej w nisko ocenianym sklepie? To niemal niemożliwe. Dlatego też zdecydowanie lepszym wyborem będzie postawienie na specjalistyczne sklepy optyczne. Dzięki temu zawsze będziesz wiedzieć, jak kupić soczewki, aby wyróżniały się wysoką jakością i zapewniały pełną ostrość widzenia niezależnie od Twojej wady wzroku.

Najlepsze soczewki – opinie, które mają znaczenie

Podczas kupowania soczewek zwróć uwagę na opinie na ich temat. Poszukaj komentarzy w internecie oraz spytaj znajomych, którzy noszą soczewki kontaktowe. Jakie wybrać, jak się sprawdzają w praktyce czy ile kosztują – to najważniejsze pytania, na które warto znać odpowiedzi.

Jakie soczewki najlepsze? Kilka dodatkowych cech

Dobieranie soczewek to bardzo ważny proces. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na podstawowe aspekty, ale też iść o kilka kroków dalej, a wtedy wybierzesz najlepsze soczewki. Jak dobrać? Zwróć uwagę na jak najwyższe uwodnienie, cienki materiał, łatwość w zakładaniu i ściąganiu oraz ochronę UV. Warto też dowiedzieć się więcej o źle dobranych soczewkach.

Rodzaje szkieł kontaktowych – jak dobrać soczewki kontaktowe?

Obecnie mamy do wyboru 3 główne rodzaje soczewek – jednodniowe, miesięczne i kwartalne. Koniecznie sprawdź, jakie soczewki sprawdzą się u Ciebie najlepiej.

jak wybrać pierwsze soczewki?

Soczewki kwartalne

W wielu sklepach optycznych można dziś kupić już soczewki kwartalne. Czym się one wyróżniają? Jak sama nazwa wskazuje, jedną parę soczewek można nosić przez 3 miesiące. Obecnie takie szkła kontaktowe są coraz mniej popularne. Częściej użytkownicy soczewek kontaktowych decydują się na wersje miesięczne, dwutygodniowe czy jednodniowe. Jeśli chcesz mieć zapas soczewek kontaktowych na kwartał, to po prostu kup określoną liczbę sztuk soczewek, by wystarczyły one na kwartał. Kiedy wybierasz szkła kontaktowe po raz pierwszy, nie wiesz, jaki rodzaj soczewek sprawdzi Ci się najlepiej, lepiej zrezygnuj od razu z kupowania większej liczby szkieł kontaktowych. Wypróbuj różne modele i dopiero później postaw na takie soczewki.

Najlepsze soczewki miesięczne

Bardzo popularnym rozwiązaniem są też modele przeznaczone do noszenia przez 30 dni. Jakie soczewki miesięczne będą dla Ciebie odpowiednie? Zastanów się, czy wolisz takie, które można nosić całodobowo. A może lepszym rozwiązaniem będą powszechnie dostępne, najlepsze soczewki miesięczne do noszenia w trybie dziennym. Oznacza to, że przed pójściem spać trzeba je ściągnąć i zdezynfekować.

Najlepsze soczewki jednodniowe

Istnieje sporo soczewek jednodniowych, które są naprawdę godne polecania. W szczególności warto zwrócić uwagę na renomowanych producentów. Najlepsze soczewki jednodniowe to takie, które utrzymują nawilżenie przez cały dzień. Warto wybrać też soczewki jednodniowe, które są zabarwione na niebiesko lub posiadają specjalny znacznik strony, gdyż to wskazówka w ich błyskawicznym założeniu.

jak wybrać pierwsze soczewki?

Soczewki kontaktowe progresywne – jak dobrać?

Coraz popularniejsze stają się także soczewki kontaktowe progresywne. Podobnie, jak okulary tego typu są świetnym rozwiązaniem, kiedy borykasz się nie tylko z krótkowzrocznością, ale też z dalekowzrocznością. Jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że dobranie soczewek progresywnych powinno być konsultowane ze specjalistą. Wtedy zyskasz pewność, jak dobrać soczewki, aby skorygowały Twoją wadę.

Jakie soczewki wybrać? Podsumowanie

Teraz już wiesz, ile kosztują soczewki kontaktowe, gdzie je kupować i jakie cechy powinny mieć wysokiej jakości szkła kontaktowe. Dzięki tym wszystkim poradom dobór soczewek kontaktowych stanie się o wiele łatwiejszy i zajmie mniej czasu. W szczególności ma to duże znaczenie, kiedy wybierasz pierwsze soczewki i nie znasz się na ich materiale czy krzywiźnie. Warto dowiedzieć się również, jak wybrać soczewki kontaktowe na podstawie okularów.

Dobrym wyborem, kiedy nie wiesz, jak dobrać szkła kontaktowe, jest wypróbowanie soczewek testowych. To świetny sposób na testowanie różnych firm.