Ochrona oczu podczas pracy przed komputerem

image

Ochrona oczu podczas pracy przed komputerem to kwestia, o którą pacjenci często dopytują. Wielu z nas zmaga się z dokuczliwymi objawami i uczuciem zmęczenia. W ostatnich latach mocno zmienił się nasz tryb pracy oraz sposób spędzania pozostałej części dnia. Zatem jak dbać o wzrok przed komputerem? Dowiesz się z naszego artykułu

Ból oczu od komputera

Ból oczu od komputera pojawia się zazwyczaj w trakcie pracy lub pod koniec dnia. Wiele osób z racji wykonywanych obowiązków zawodowych, spędza przed monitorem wiele godzin w ciągu każdego dnia. A po pracy? Nie da się ukryć, że w czasie wolnym także sporo korzystamy z urządzeń elektronicznych. Robimy zakupy przez internet, czytamy wiadomości, a wieczorem oglądamy jeszcze ulubiony serial lub film.

Zmęczone oczy od komputera – przyczyna

Zmęczone oczy od komputera to problem bardzo rozpowszechniony. Winowajcą jest między innymi światło niebieskie, które jest emitowane przez różne urządzenia: telefony, laptopy, tablety, wszelkie monitory. W efekcie długotrwałej pracy przed komputerem możemy odczuwać zaburzenia snu. Czy zatem jesteśmy skazani na przykre dolegliwości? W żadnym razie!

Okulary do komputera to wygodny i skuteczny sposób na ochronę wzroku. Kupując nowe oprawki korekcyjne możesz je zamówić z dodatkową powłoką BLUE, która ogranicza ekspozycję oczu na szkodliwe światło niebieskie.

Druga ważna kwestia związana ze zmęczonymi oczami od komputera, to odbicia świetlne i refleksy. Antyrefleks do warstwa szkieł okularowych, która poprawia kontrast. Dzięki temu mamy lepszy komfort widzenia, a nasze oczy nie męczą się tak bardzo. To bardzo przydatne także gdy pracujemy w pomieszczeniach o sztucznym oświetleniu.

Zmęczone oczy od komputera

Zmęczenie oczu przed komputerem

Ochrona oczu podczas pracy przed komputerem to dla większości z nas temat bardzo aktualny. Osoby pracujące przed komputerem zmagają się z bólem oczu i zmęczeniem. Kłopoty z koncentracją utrudniają funkcjonowanie, trudno nam się skupić na wykonywanych zadaniach. Wszystko to czasem przynosi uciążliwe konsekwencje i składa się na zjawisko nazywane syndromem komputerowego widzenia.

Zerówki – nie czekaj na wadę wzroku

Chciałabyś znaleźć sposób na bolące oczy od komputera, ale nie masz wady wzroku? Skorzystaj z okularów zerówek! Nie musisz czekać, aż Twój wzrok się popsuje. Możesz wybrać dowolne okulary korekcyjne, a szkła okularowe mogą być bez mocy optycznej. Takie szkła także mogą być wyposażone w antyrefleks i powłokę BLUE. To najlepsza metoda ochrony wzroku podczas pracy przed komputerem.

Jak dbać o wzrok podczas pracy przy komputerze

Jak dbać o wzrok podczas pracy przy komputerze?

Wielu z nas zastanawia się jak dbać o wzrok przy komputerze. Jest kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci ograniczyć negatywny wpływ komputera na oczy.

1. Ergonomia miejsca pracy

Niewłaściwie zorganizowane miejsce pracy to nie tylko bolące od komputera oczy, ale też napięcie szyi i bóle pleców. Zadbaj o optymalną odległość monitora od oczu. Powinna ona wynosić przynajmniej 60 cm. Ustawienie ekranu powinno pozwalać Ci trzymać głowę delikatnie do dołu. W żadnym wypadku nie powinno się pracować z uniesioną głową. Krawędź monitora powinna znajdować się odrobinę poniżej poziomu Twoich oczu.

2. Światło dzienne w pomieszczeniu, w którym pracujesz

Jeśli jest to możliwe – Twoje miejsce pracy powinno być oświetlone dziennym światłem. Czasami dużą różnicę robi małe przemeblowanie i przestawienie biurka w inną część pokoju – bliżej okna. Natomiast monitor nie powinien być najjaśniejszym punktem w pomieszczeniu. Dostosuj jasność ekranu do panujących warunków.

3. Odpoczynek dla oczu

Pracując przy komputerze nie zapominaj o regularnym odpoczynku dla oczu. Raz na jakiś czas oderwij wzrok od monitora. Doskonałą gimnastyką dla oczu dającą odprężenie, jest spoglądanie za okno. Jeżeli masz za oknami zieleń, drzewa – wykorzystaj to! Wybieraj daleko położone obiekty i przenoś kolejno na nie wzrok. Takie ćwiczenia sprawią, że mięśnie odpowiadające za pracę gałek ocznych odpoczną.

4. Mrugaj świadomie

Badania wykazały, że większość z nas, koncentrując się na pracy – dużo rzadziej mruga. To sprawia, że oczy się wysuszają i stają się bardziej podatne na podrażnienia. Dlatego staraj się wypracować nawyk świadomego mrugania.

5. Krople nawilżające do oczu

Nasze oczy przesuszają się z kilku przyczyn. Klimatyzacja i ogrzewanie sprawiają, że otacza nas bardzo suche powietrze. Noszenie soczewek kontaktowych także ma na to wpływ. Z suchością oczu często zmagają się alergicy. Na szczęście można temu łatwo zaradzić używając nawilżające krople do oczu.

Dowiedz się więcej o tym, czy warto kupić okulary do komputera.